Nabór prac na Gdańskie Biennale sztuki 2014

Gdańskie Biennale Sztuki 2014 to trzecia edycja wydarzenia artystycznego, które zaprezentuje twórczość kilkudziesięciu artystów profesjonalnych mieszkających i tworzących w województwie pomorskim. Konkurs i wystawa, oprócz ożywienia i integracji środowiska artystycznego mają w założeniu stworzenie ciekawej propozycji kulturalnej dla mieszkańców regionu gdańskiego i turystów.

Ideą biennale jest jednak przede wszystkim uchwycenie najnowszych tendencji i kierunków w sztukach wizualnych uprawianych przez rodzimych artystów. Jest to również odpowiedź na potrzebę środowiska pomorskich artystów dotyczą możliwości cyklicznej i szerokiej prezentacji najnowszych prac.

Na wystawie pokonkursowej zostanie zaprezentowane szerokie spektrum technik artystycznych twórców reprezentujących różne pokolenia.

Nabór prac rozpoczyna się 19.05.2014 i potrwa do 1.09.2014 roku. Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 9. września.

9 października 2014, godzina 19:30 - otwarcie wystawy laureatów w Gdańskiej Galerii Miejskiej 2 na ul. Powroźniczej 13/15

23 listopada 2014r. - w trakcie finisażu wystawy, zostaną przyznane trzy nagrody specjalne.

- Nagroda dla zwycięzcy trzeciej edycji Biennale:

Spośród laureatów, jury wyłoni zwycięzcę trzeciej edycji Biennale. Organizator Gdańskich Biennale Sztuki - Gdańska Galeria Miejska przygotowała nagrodę w formie indywidualnej wystawy i publikacji katalogu w 2015 roku.

- Nagroda Publiczności:

Wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej, odwiedzający będą mogli głosować na artystę, który otrzyma "Nagrodę Publiczności".

- Nagroda Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku:

Jury Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku wybierze najlepszego artystę spośród laureatów. Partner trzeciej edycji Biennale przygotował nagrodę w formie wystawy w Galerii ASP.