Wydarzenia

Gdańskie Biennale Sztuki 2018 nabór prac - przedłużony termin

OTWARTY NABÓR PRAC ARTYSTYCZNYCH DO GDAŃSKIEGO BIENNALE SZTUKI 2018
PRZEDŁUŻAMY TERMIN NABORU DO 15 PAŹDZIERNIKA 2018!

Gdańskie Biennale Sztuki 2018
to piąta edycja wydarzenia artystycznego, które zaprezentuje twórczość kilkudziesięciu artystów profesjonalnych mieszkających i tworzących w województwie pomorskim. Konkurs i wystawa, oprócz ożywienia i integracji środowiska artystycznego mają w założeniu stworzenie ciekawej propozycji kulturalnej dla mieszkańców regionu gdańskiego i turystów.

Ideą Biennale jest przede wszystkim uchwycenie najnowszych tendencji i kierunków w sztukach wizualnych uprawianych przez rodzimych artystów. Jest to również odpowiedź na potrzebę środowiska pomorskich artystów dotyczącej możliwości cyklicznej i szerokiej prezentacji najnowszych prac. Kuratorką Biennale jest Grażyna Tomaszewska-Sobko.

Na wystawie pokonkursowej zostanie zaprezentowane szerokie spektrum technik artystycznych  twórców reprezentujących różne pokolenia.

Harmonogram:
15 października 2018 - końcowy termin nadsyłania zgłoszeń na adres: biennale2018@ggm.gda.pl lub osobiście w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa, ul. Szeroka 34/35-37
14 grudnia 2018
- otwarcie wystawy finalistów
3 lutego 2019 - finisaz wystawy, w trakcie którego zostaną przyznane  nagrody: główna Gdańskiego Biennale Sztuki, Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i publiczności.

Nagroda dla zwycięzcy czwartej edycji Biennale:
Spośród finalistów, jury wyłoni zwycięzcę czwartej edycji Biennale. Organizator Gdańskiego Biennale Sztuki - Gdańska Galeria Miejska przygotowała nagrodę w formie pieniężnej.

Nagroda Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku:
Spośród finalistów zostanie wyłoniony laureat nagrody pienieżnej ufundowanej przez Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Nagroda Publiczności:
Wraz z otwarciem wystawy odwiedzający będą mogli głosować na artystę, który otrzyma "Nagrodę Publiczności" w formie pienieżnej.


Dotychczasowi laureaci Gdańskiego Biennale Sztuki:

GBS 2016: Martyna Jastrzębska za pracę Bajki Starego Kontynentu vol 1.
GBS 2014: Zuza Golińska za pracę Chórzyści
GBS 2012: Elvin Flamingo za pracę Dwaj ludzie z napisem Sopot
GBS 2010: Dorota Nieznalska za pracę Królowa Polski